Vatandaşlık görevlerimizi yerine getirmenin önemi


ReklamVatandaşlık görevlerimizi yerine getirmenin önemi-vatandaşlık görevini yerine getirmenin önemi nedir-vatandaşlık görevlerimizi yerine getirmenin önemi nedir

-seçme – seçilme hakkı
-kanunlara uymak
-vergi vermek
-askerlik yapmak
-kamu eşyalarına zarar vermemek
-seçimlere katılmak. -kanunlara uyma ve kuralara saygılı olmak.
Ortak bir vatan da yaşıyorsak herkes için geçerli olan sorumlulukları yerine getirmemiz lazım. Kimse vergi vermese devletin bize sunduğu yollar barajlar yapılabilir miydi ?. yollar raylar barajlar olmasa ilk çağ insanları gibi hayatımızı sürdürürdük .
Vatandaşlık görevlerinden seçme – seçilme hakkını yerine getirmezsek ülkenin yönetimine katılmamış oluruz . Ülke kötü yönetiliyorsa bu kötü yönetimde bizimde sorumluluğumuz olur.
Yine vatandaşlık görevlerimizden kanunlara uymak birarada yaşayan insanların beraberlik ve düzenini sağlar. Uyulmadığı takdirde ilk çağ kabileleri gibi ilkel yasantıya mahkum oluruz. Güçlü olan haklı olur. Güçlü olanın haklı değil haklı olanın güçlü olması lazım
Kimsenin askerlik yapmadığını varsayalım bir an için o zaman ailemiz ve sevdiğimiz insanlar şimdiki gibi rahat bir şekilde uyuyabilirler miydi ?
Kamu eşyaları aslında zaten bizim malımız.Kendi malımıza gösterdiğimiz hassasiyeti kamu malına da göstermemiz lazım. Kamu eşyaları zarar gördüğünde bize gelen hizmetler aksayacak.


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ilk Puanı Siz Verin)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>