Teleskop İcat Edilmeseydi ne Olurdu


ReklamTeleskop İcat Edilmeseydi ne Olurdu

1 – Teleskop gök cisimlerinin incelenmesi gözlenmesi ve gök bilimi eğitimi için vazgeçilmez bir araçtır. Teleskop olmadan gezegenimizin dışında kalan evrenin işleyişi konusunda tam anlamıyIa kör olurduk.
2- Astronomi adında bir bilim dalına sahip olamaz ve Dünya’mız dışındaki gök cisimlerinden habersiz olurduk.
3- Aynı zamanda dilimize astronomi bilimi ile ilgili terimler girmezdi.
4 – Evren ve uzay hakkında hiçbir bilgi edinemeyeceğimiz gibi Dünya’mızın bunlar arasındaki konumunu kavrayamaz yaşadığımız yeryüzünü tam anlamıyla inceleyip tanıyamazdık.
5 – Güneş sistemi ve yıldızlar hakkında bilgi sahibi olamazdık.

Günümüzde kullanılan modern teleskoplar mercekler ve aynalarının kullanımın ötesine geçmiş ve uzaktaki gaIaksiIerin izlenmesini sağlayacak teknolojik yeteneklere sahiptir. Teleskopun icat edilmesi iIe modern astronomide büyük gelişmeIer eIde edilmiş ve astronominin bilinmeyen yönIeri keşfedilebilmiştir.


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi, Ortalama 5 Üzerinden 5,00 )
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>