Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki


ReklamSaf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki

Saf madde: Sadece kendi atomlarından oluşur.
Karışım: Farklı türde iki ve ya ikiden fazla atomun bir araya gelmesidir.

Fark: Saf madde biri tek bir tür karışım ise iki türden fazla atomun bir araya gelmesidir.

Saf madde ve karışım arasındaki farklar Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki
Saf madde nedir Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki

Çevremizde çeşitli amaçlarla kullanılan sayısız madde vardır.İşte bu maddelerin bir kısmı saf Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki bir kısmı da karşım halindedir.

Saf Maddeler
Çevremizdeki bazı maddeler saf durumundadır. İçlerinde kendinden başka madde bulunmayan maddelere saf maddeler denir. Şeker Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki tuz Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki cam Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki altın Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki alüminyum gibi maddeler saf maddelerdir.

Karışımlar
Çevremizdeki bir çok madde karışımlar halindedir. Birden çok saf maddelerin kendi özelliklerini kaybetmeden bir araya gelmesiyle oluşan maddelere karışım denir. Toprak Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki şekerli su Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki limonata Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki ayran Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki ekmek Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki süt Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki reçel Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki bal Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki hava Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki deniz suyu Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki harç karışımdır.

ÇözeltilerKatı sıvı yada gaz bir maddenin bir sıvı içerisinde dağılması sonucu oluşan saydam sıvı karışımlarına çözelti denir. Şekerli ve tuzlu su Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki maden suyu Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki gazlı içecekler Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki deniz suyu çözeltilere örnektir. Şeker Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki tuz gibi maddeler suda erimezler Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki çözünürler

Deniz suyu bir çözeltidir. Fakat tüm denizlerde tuzluluk oranı aynı değildir. Örneğin Akdeniz Karadeniz’e göre daha tuzludur. Bunun nedeni Akdeniz’de buharlaşmanın Saf Madde İle Karışım Arasındaki İlişki Karadeniz’de ise yağışların fazla oluşudur.


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Buradan Buldular:

  • gazli icecek saf maddemidir
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi, Ortalama 5 Üzerinden 5,00 )
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>