Portfolyo Dosyası Nedir?


ReklamPortfolyo Dosyası nasıl hazırlanacak
Öğrenci Gelişim Dosyası hakkında bilgi
Portfolyo Dosyası nedir
Portfolyo Dosyası ile ilgili bilgi

ortfolyo öğrencilerin öğretim süreci boyunca ortaya koyduğu ürünlerin çalışmaların sistematik olarak bir dosyada toplanması olarak tanımlanabilir. Resim sinema ya da sanat alanında çalışan birçok kişi portfolyo yöntemini kullanır. Örneğin bir öğrencinin resim yeteneklerini ortaya koymak amacıyla öğrenciyi belli bir objenin resminin yaptırılıp puanlanmasındansa öğrencinin o ana kadar yaptığı çalışmaların örneğinin olduğu bir dosya daha ayrıntılı bilgi verebilir. Klasik değerlendirme yöntemleri öğrencilerin ne kadar başarılı olduğunu sadece sayısal veriler yoluyla ortaya koyarken (standart testleri başarı testleri vb.) portfolyo öğrencinin neyi nasıl yaptığını da ortaya koyar. Öğrencilerin portfolyo dosyasında kitap özeti şiir denemeleri matematik problemi çözmelerideneyler gibi öğrencinin başarısı hakkında bilgi verebilecek her türlü ürün kullanılabilir.

Bu ürünler seçilirken öğrencinin de katkısıyla önemli olabilecek ve öğrenci hakkında en iyi bilgiyi verebilecek ürünler seçilmelidir. Öğrenci bu ürünlerin seçilmesinde söz hakkına sahiptir.


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ilk Puanı Siz Verin)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>