On beş yaşında bir kaptan özeti


ReklamOn beş yaşında bir kaptan özeti-15 yaşında bir kaptan özeti-on beş yaşında bir kaptan

Kitabın Yazarı :Jules Verne

Yayın Evi :İTHAKİ YAYINLARI

Kitabın Türü :EDEBİYAT

Çıkış Tarihi :2011

Sayfa sayısı :312

Tanıtanın Yorumu :
1873 senesi Yeni Zelanda açıkları… Genç denizci Dick Sand Kaptan Hull’un balina avcı gemisi Pilgrim’de göreve başlamıştır. Kötü geçen bir av sezonundan sonra Pilgrim Amerika’ya doğru dönüş yoluna geçer. Geminin sahibi W. James Weldon’un eşi Misis Weldon ve küçük oğulları Jack de bu yolculukta onlara eşlik edecektir. Dönüş yolunda hiç beklenmedik bir olay yaşanır; denizciler kocaman bir kambur balinayla karşılaşırlar. Yükünü dolduramamış mürettebat için bu bulunmaz bir fırsattır. Kaptan Hull hemen harekete geçer deneyimli adamlarını toplar ve acemi denizci Dick Sand’i gemide bırakarak ava çıkar. Oysa bu son şans avcılar için tam bir felakete dönüşecektir. Balinayla girişilen mücadeleden hiçbiri sağ çıkamayacaktır. Artık Dick Sand geminin kaptanıdır ve yolcularını sağ salim yuvalarına ulaştırmak onun görevidir. Fakat gemide bu durumdan faydalanmak isteyen kötü niyetli biri vardır: Aşçı Negoro. Genç denizcinin acemiliğini fırsat bilen Negoro geminin rotasını değiştirir ve kahramanlarımız kendilerini Afrika’nın tehlikleri kıyılarında bulur. Şimdi eve dönebilmek için acımasız köle tüccarlarıyla mücadele etmeleri gerekmektedir.


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Buradan Buldular:

  • yhs-fullyhosted_003
  • 15 yaşında bir kaptan ana fikri
  • 15 yaşında bir kaptan kitabının ana fikri
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 Kişi, Ortalama 5 Üzerinden 2,25 )
Loading ... Loading ...

Bir yorum

  1. konu ana düşünce yok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>