Kuran-ı Kerim’in Özellikleri Nelerdir


ReklamKuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir

Kur’an-ı Kerim’i diğer ilâhi kitaplardan ayıran ve üstün kılan birçok özellikler vardır.

Bu özelliklerin başlıcaları şunlardır:

a) Kur’an-ı Kerim Peygamberimize indiği gibi hiç bir değişikliğe uğramadan bize kadar gelmiştir. Kıyamete kadar da bozulmadan devam edecektir.

Öteki kutsal kitaplardan bazıları tamamen kaybolmuş Kuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir bazıları da birçok değişikliklere uğrayarak bozulmuş ve hiçbiri Allah’tan gönderildiği gibi muhafaza edilememiştir.

Kur’an-ı Kerim’i koruyacağını Yüce Allah Kuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir şu ayetle teminat altına almıştır:

“Kur’an-ı sana Biz indirdik Kuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir onun koruyucusu da Biziz”. (8)

Gerçekten de Allah Kuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i günümüze kadar korudu Kuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir kıyamete kadar da koruyacaktır.

b) Kur’an-ı Kerim toplu olarak değil Kuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir zaman ve olaylara göre ayetler ve sûreler halinde parça parça inmiştir. Bu durum Kuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir onun kolayca ezberlenmesini ve anlaşılmasını sağlamıştır.

c) Kur’an-ı Kerim son ilahî kitaptır. Ondan sonra başka kitap gelmeyecektir. Kur’an’ın hükümleri kıyamete kadar geçerli olacak Kuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir değişmiyecektir. Önceki kitaplar ise belirli bir zaman için gönderilmişti.

d) Kur’an-ı Kerim Kuran- Kerim’in Özellikleri Nelerdir bütün insanlığa gönderilen bir kitaptır. Her asrın ihtiyaçlarını karşılayacak hakikat ve hikmetlerle doludur.


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ilk Puanı Siz Verin)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>