Elif Şafak iskender Kitap Özeti


ReklamElif Şafak iskender Kitap özeti

Şu hayatta insan en çok sevdiklerini acıtır…
En derin yaralar ailede açılır kabuk tutsa bile kanar hikâye içten içe…
Aşkı aramadan evvel düşün bir ya benden nasıl bir âşık olur? İnsanın sevdası karakterinin yansımasıdır. Sen kavgacı isen ha bire öfkeli aşkı da bir cenk gibi yaşarsın. Gönlü pak olanın sevgisi de saf olur. Şu hayatta insan en çok sevdiklerini acıtır. En derin yaralar ailede açılır kabuk tutsa bile kanar hikâye içten içe…
Attığımız her adım yaptığımız her işte kendimizi yansıtırız. Budur çözülmesi gereken bilmece…
1970 sonlarında İskender ve annesi Pembe’nin çevresinde geçen hikaye İstanbul LondraAbu Dabi gibi farklı şehirlerde geçiyor.
Romanın hüzünlü hikayesi bir Kürt köyünde yaşayan Pembe’nin evlenip önce İstanbul’a sonra Londra’ya göç etmesi ve sonra kurduğu üç çocuklu ailesi üzerinden İstanbul’da ve Londra’daki göçmenlerin hayatını gözlemleme fırsatı veriyor.
Kitabı en iyi anlatan cümle “En çok en sevdiklerimizi incitiriz” olarak lanse ediliyor


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ilk Puanı Siz Verin)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>