Atatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğini anlatan örnekler


ReklamAtatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğini anlatan örnekler-atatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğini örnekler

Felâketler elemler mağlûbiyetler milletler üzerinde bir takım etkenlerin vücut bulmasına sebebiyet verir. Bu etkenlerin başlıcası öyle kara günlerinde sonra milletlerin uyanması vakalarını bulması ve kendi benliğini duymasıdır.

Milletleri yükselten bu özelliklere bir etken daha ilâve edelim: İntikam hissi Atatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğini anlatan örnekler Milletlerin kalbinde intikam hissi olmalı. Bu alelâde bir intikam değil hayatına ikbaline refahına düşman olanların zararlarını yoketmeye yönelen bir intikamdır. Bütün dünya bilmeli ki karşımızda böyle bir düşman oldukça onu affetmek elimizden gelmez ve gelmeyecektir. Düşmana merhamet acizlik ve zaaftır. Bu insaniyet göstermek değil insanlık özelliğinin yokoluşunu ilân etmektir.
1923


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Buradan Buldular:

  • ataturkun vatanini ve milletini cok sevdigini anlatan ornekler
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi, Ortalama 5 Üzerinden 5,00 )
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>