Acı Ağacın Faydaları Acı Ağacın Yararları Nelerdir


ReklamAcı Ağacın Faydaları – Acı Ağacın Yararları Nelerdir

Sedefotugillerden; 2-3 metre boyunda küçük bir bitkidir. İnce kabuklarının üzerinde sarı benekler vardır. Çiçekleri kırmızıdır. Sıcak ülkelerde yetişir. Bu ülkelerde acı ağaç kabuklarından yapılan kaplardan su içenlerin kuvvetleneceğine inanılır. Hekimlikte ; kökü Acı Ağacın Faydaları – Acı Ağacın Yararları Nelerdir kabuğu ve odunu kullanılır. Etkili maddesi “Quassine”dir. Çok acıdır.

Faydası : İştah açar Acı Ağacın Faydaları – Acı Ağacın Yararları Nelerdir hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür. Tükürük ifrazatını arttırır. Mide Acı Ağacın Faydaları – Acı Ağacın Yararları Nelerdir bağırsak Acı Ağacın Faydaları – Acı Ağacın Yararları Nelerdir karaciğer ve böbreklerin çalışmasını düzenler. Böbrek sancılarını keser Acı Ağacın Faydaları – Acı Ağacın Yararları Nelerdir taşların düşürülmesine yardımcı olur. Bağırsak kurtlarını döker. Kanamaları durdurur. Haşarat kaçırıcı olarak da kullanılır. Fazla kullanılacak olursa; baş dönmesi Acı Ağacın Faydaları – Acı Ağacın Yararları Nelerdir mide bulantısı ve kusma yapar.


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ilk Puanı Siz Verin)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>